30.05.2018 Круглий стіл «Інститут Конфуція – міст між Україною та Китаєм: історія, сьогодення, перспективи», присвячений 10-й річниці створення Інституту Конфуція Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна
30 травня 2018 року в Каразінському університеті відбулося урочисте святкування 10-ї річниці створення Інституту Конфуція Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, під час якого відбувся круглий стіл за участю делегації з Китаю «Інститут Конфуція – міст між Україною та Китаєм: історія, сьогодення, перспективи».
До складу президії увійшли ректор, академік Віль Бакіров, перший секретар, начальник відділу з питань освіти Посольства КНР в Україні Ван Данцзюнь, проректор Аньхойського університету Сюе Чжаомін, головний спеціаліст відділу науки, вищої та професійної освіти управління освіти та науки Департаменту науки та освіти Харківської обласної державної адміністрації Наталія Сухорукова, радник Харківського міського голови з питань міжнародного співробітництва В’ячеслав Зуєв, ректор Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, професор Володимир Бабаєв.
Модератором заходу виступив директор з української сторони Інституту Конфуція Каразінського університету Анатолій Байназаров.
«Сьогодні ми відзначаємо ювілей – 10 років роботи Інституту Конфуція. За цей період тисячі молодих людей із Харкова, Полтави, Сум та інших міст ознайомилися з історією Китаю, його культурою. Ця співпраця сприяла зближенню наших народів та зміцненню дружби. Роль Китаю у світовій спільності, політиці, культурі величезна, тому ми дуже цінуємо успішні міжнародні відносини з цією країною», – зазначив на початку заходу Віль Бакіров.
Анатолій Байназарово зачитав вітальний лист від заступника керівника Штаб-квартири Інституту Конфуція Чжао Гочена та представив відеоролик про роботу структурного підрозділу університету.
Ван Данцзюнь також привітав присутніх зі святом та зазначив, що Посольство Китайської Народної Республіки в Україні готове й надалі підтримувати Інститут Конфуція у популяризації мови, культури та науки Піднебесної.
«Дружні відносини між Китаєм та Україною мають давню історію. За цей час Каразінський університет став одним із найкращих партнерів Аньхойського університету, тому, незважаючи на труднощі, ми завжди допомагаємо один одному. Завдяки копіткій роботі створено міст для співпраці між нашими країнами у політиці, науці, культурі», – зазначив Сюе Чжаомін. Після привітального слова проректора Аньхойського університету представники китайської делегації презентували подарунок – статуетку Конфуція.
Наталія Сухорукова наголосила, що занурення у будь-яку культуру, особливо китайську, удосконалює людину: «Кожен, хто прийде до цього інституту, знайде те, що шукає: друзів, вивчення мови, можливості стажування, перспективи розвитку».
«Робота співробітників Інституту Конфуція неоціненна. Найголовніше, що ви готуєте кадри, які продовжують свій кар’єрний шлях, зокрема у міській раді. Ми – активні учасники міжнародного співробітництва, тому радіємо запрошенню та продовженню роботи і надалі», – наголосив В’ячеслав Зуєв.
Представники філії Інституту Конфуція у місті Слов’янськ Станіслав Чайченко та Олена Ябурова привітали харківських колег та подарували представникам китайської делегації набір для чайної церемонії, доповнений українськими смаколиками.
«Інтерес Харківського університетського ліцею до китайської мови виник давно, але реалізувати зацікавленість стало можливим лише з появою Інституту Конфуція. У нас вже є певні результати: багато учнів ліцею навчаються та працюють у Китаї», – зазначив директор комунальної установи «Харківський університетський ліцей Харківської міської ради Харківської області» Сергій Дьячков.
Привітали харківських колег й представники Інституту Конфуція Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, зокрема, його директор з української сторони Олександра Попова: «Освітня діяльність інституту надає багато можливостей розвитку – культура, наука, медицина, політика. Ми – «молодші брати» харківського підрозділу, нам лише 5 років, але ми готові й надалі зростати та розвиватися».
Директор Інституту Конфуція Київського національного лінгвістичного університету з китайської сторони Ши Яцзюнь зазначив, що попри невеликий склад команди Інститут зробив колектив справжньою родиною. За словами директора, за останні 5 років українські студенти стали більше цікавитись вивченням китайської мови, багато хто з них уже має успіхи.
Наприкінці заходу відбулася церемонія нагородження “За внесок у розвиток Інституту Конфуція”. Також у рамках святкування усі бажаючі відвідали концерт мистецького колективу Аньхойського університету. Під час виступів артисти танцювали народні китайські танці, співали пісні, грали на музичних інструментах.