11.02.2017 “Фестиваль ліхтариків”

Заняття в розмовному клубі

11 лютого 2017 року Інститут Конфуція провів заняття у розмовному клубі на тему «Фестиваль Ліхтариків». Заняття у розмовному клубі було приурочено до традиційного Свята ліхтарів у Китаї, адже у 15-й день першого місяця за місячним календарем китайці святкують веселе та яскраве перше нічне свято Юаньсяо цзе.

Викладач Сюй Фей у вигляді презентації ознайомила слухачів із історією виникнення нічного свята та традиціями його святкування. Слухачі під керівництвом наших викладачів вирізали та розвішували безліч ліхтарів найрізноманітніших форм та розмірів, схожих на різних тварин, на квіти та фрукти.

 

Довідка:

Свято ліхтарів відзначається у 15-й день першого місяця за місячним календарем. Ще в 10 столітті в Китаї поширився звичай запалювати цієї ночі барвисті ліхтарі. Однією з улюблених розваг цього дня є розгадування загадок на ліхтарях. Хазяїн ліхтаря зазвичай вішає загадку на дно ліхтаря, щоб можна було зірвати папірець, якщо знаєш відповідь. Ці загадки цікаві тим, що містять багатовікову народну мудрість Китаю. Вдень у багатьох місцях влаштовуються різні фольклорні вистави: танець із ліхтарями у вигляді вогняного дракона, танець левів, вистави на ходулях. А ввечері прийнято їсти “юаньсяо” – свого роду круглі галушки з рисового борошна з різноманітною начинкою. Існує повір’я, що разом покуштувавши “юаньсяо,” вся родина житиме щасливо.