02.06.2022 Онлайн-фестиваль човнів-драконів “Дуаньу”

2 червня 2022 року Інститут Конфуція Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна провів онлайн-фестиваль, присвячений святу човнів- драконів «Дуаньу». Після привітання слухачів керівництвом Інституту викладачі продемонструвати інтерактивну лекцію та залучили до обговорення усіх бажаючих. Під час фестивалю використовувались відео-матеріали для дітей та дорослих, які дозволили ближче познайомитись з цим святом. Для перегляду матеріалів, перейдіть за даним посиланням.

Свято Дуаньу, що відзначається 5 числа 5 місяці за місячним календарем, є одним з найдавніших традиційних китайських свят. Історія свята налічує вже понад 2000 років.

Щорічно у свято Дуаньу у Китаї влаштовують перегони на човнах-драконах. Коли лунає сигнал старту, веслярі під барабанний дріб ритмічно і скоординовано гребуть веслами і пливуть на дерев’яних човнах, висічених у формі драконів.

У цього свята є свої традиції: їсти “цзунцзи” – страву з клейкого рису, що готується на пару та обгорнута тростинним, бамбуковим або пальмовим листям і перев’язана різнокольоровими шовковими нитками. Згідно з історичними записами, «цзунцзи» з’явилися в період «Весни та Осені». “Цзунцзи” бувають з різноманітною начинкою.

В цей день дорослі зазвичай дарують дітям мішечки з ароматними цілющими травами. Ці мішечки роблять так: з строкатої шовкової тканини шиють мініатюрні мішечки, в які набивають ароматні цілющі трави. Потім мішечки нанизують на п’ятиколірну шовкову нитку і виходить невелика прикраса. Мішечки, що випромінюють ароматний запах, носять як прикрасу на шиї або прикріплюють до борту одягу. У народі існує повір’я, що ароматні мішечки виганяють злих духів і оберігають людину від хвороб.